There are no translations available.

עד היום, דווח בעולם על 10 תינוקות שלקו במחלת הלגיונרים ושישה מהם מתו

החיידק האלים ביותר במים הוא חיידק הלגיונלה הגורם למחלת הלגיונרים.
עד היום, דווח בעולם על 10 תינוקות שלקו במחלה ושישה מהם מתו. המקרה האחרון בישראל דווח בתאריך ה- 8/06/2006.
תינוקת בת חודש בלבד לקתה במחלה המסוכנת, הוגדרה במצב בינוני, ונזדקקה לאספקת חמצן.

בעולם מידי שנה מדווח על מספר רב של נפגעים מהמחלה, משרד הבריאות האמריקאי מדווח כי בארצות הברית לבד נפגעים מהמחלה בין 25,000 ל 30,000 איש מחיידק הלגיונלה האלים. אחוז התמותה מהנגיף האלים הוא בין 5% ל-30%.

החיידק האלים מתפתח וגדל במיוחד בסביבה לחה, וניזון מהאבנית והברזל (הבוצה) שבצנרת המים. התופעה יכולה להתקיים בצנרת מים חמים או קרים : במקלחת הביתית, באמבטיה , בבתי החולים, בתי מלון, בריכות שחייה, מקלחות ציבוריות, ג'קוזי, מתקני הקירור והחימום של מערכת מי השתייה הביתי או ציבורי, דודי מים וקולטי שמש, מי מזרקה, בתי מרחץ, מערכות מיזוג אוויר ועוד. האבנית הבוצה שבצנרת המים משמשות כמזון ומצע "לתרבית", והן זמינות לתהליכים ביולוגיים של החיידקים.

החולים הנדבקים ממחלת הלגיונרים הם, בדרך כלל, אנשים מבוגרים, שמעשנים ובעלי מחלה ריאתית כרונית, או אנשים קשישים, שהמערכת החיסונית שלהם ירודה. המחלה עלולה לתקוף באופן קל או קשה, וביטוייה הגופניים: בדרך כלל בחום, צמרמורת, שיעול, נזלת, כאבי שרירים, כאב ראש, עייפות, אובדן תיאבון, ולעיתים שלשולים. החיידק חודר לגוף דרך דרכי הנשימה, וממשיך להתרבות בריאות. החיידק עלול לגרום לדלקת ריאות קשה ובמקרים מסוימים, הוא עלול לגרום לאיבוד הכרה ואף למוות. המחלה מאובחנת בבדיקת דם ומטופלת באנטיביוטיקה. פורסם, כי עד היום בודדו בישראל כ- 40 זני ליגיונלה, לגבי כמחציתם הוכח קשר ישיר למחלה.

המחלה התגלתה לראשונה בשנת 1977 בכנס בפילדלפיה. עשרות משתתפים קשישים בכנס (ותיקי מלחמת העולם השנייה) לקו בדלקת ריאות קשה ו-20 מתוכם נפטרו. בישראל דווחו מספר מקרים, ביניהם: בספטמבר 2005 פורסם, כי משרד הבריאות הוציא צו סגירה נגד מלון עין בוקק מחשש שמערכות המים במלון מעודדות ריבוי חיידקי ליגיונלה. באותו חודש, פורסם, כי אישה בת 60 הובהלה לבית החולים לניאדו בנתניה, לאחר שסבלה מהסימפטומים של המחלה, ואכן בבדיקות נמצא, כי נדבקה בחיידק המסוכן. בפרסום אחר, התריע דו"ח חמור של משרד הבריאות משנת 2004 על חיידקי מחלת הליגיונרים בבי"ח הדסה. בסוף שנת 2005 התפרצה, ככל הנראה, המחלה בבסיס טירונים בדרום. פורסם, כי מאות הטירונים שוחררו לבתיהם ו-13 נשלחו לטיפול רפואי בבית חולים. בפרסום משנת 2005 תואר, כי לפחות עשרה אנשים נדבקו בחיידק משהותם בג'קוזי בספא באזור התעשייה ברחובות. בשנת 2003, פורסם כי, קשישה נפטרה מדלקת ריאות, לה גרם חיידק בו נבדקה במהלך שהותה במלון "הרודס" באילת. ביום א' 18/6/2006 פורסם, כי בבדיקת משרד הבריאות נמצאו חיידקי הליגיונלה במערכת המים של בתי החולים בלינסון ושניידר. על פי הפרסום בנדון, בבדיקה
שנערכה בזמנו במלון "הרודס" אכן נמצאו חיידקי הליגיונלה. יש לציין, כי במקרה הנ"ל, כמו גם בשאר המקרים, טיפלו המוסדות בבעיה החמורה במערכות המים שלהם, ולאחר מכן אושרו, למיטב ידיעתו, לשימוש.

טכנולוגיה ישראלית לטיהור מים בשיטת ביו-הי-טק לחיסול שרשרת המזון של החיידק האלים. במערכות טיהור מים לטיפול במים, כגון צנרת המים הביתית, ג'קוזי, בריכות שחייה, מגדלי קירור קיימת האפשרות למצוא חלודה, אורגניזמים שונים, בוצה, אבנית, וחומרים נוספים. חומרים מזהמים אלה מספקים מזון לבקטריות, פטריות ואצות. חיידק הליגיונלה חי במים על בקטריה, ומקבל מזון מהאבנית ומהבוצה. טיהור מים בטכנולוגיה ביו-הי-טק מגנטית שפותחה משנה את צורת וגודל הגבישים, שיוצרים את האבנית, מונעת מאבנית חדשה להיווצר, ומנקה את האבנית הקיימת. טיפול חדיש זה לטיהור מים מפחית את רמת החיכוך של המים ומנקה את הבוצה מהמים. טיהור מים ביו-מגנטי כולאת את יוני הברזל ואת יוני המתכות הכבדות במנגנון הטכנולוגי (שינוי מטען יוני), ומפחיתה ואף מחסלת את שרשרת המזון, בה תלויה הבקטריה. המערכת לטיהור מים משנה את הסביבה של אותן בקטריות, ובכך מפחיתה משמעותית את בעיית היווצרותן.

הטכנולוגיה לטיהור מים מבוססת על הרעבת הבקטריות, על פי תיאוריה שפיתח פרופסור קלאוס ג' קרוננברג מהאוניברסיטה הפוליטכנית בקליפורניה. לטענת הפרופ' וביולוגים אחרים : בקטריות ואצות צריכות לקבל את המזון שלהן דרך מעטפת (ממברנה) התא. טיהור מים מגנטי אינו מאפשר מעבר של מינרלים גבישיים דרך המעטפת, וכך מרעיבים את הבקטריות וגורמים למותן. במלים אחרות, טיהור מים בטכנולוגיה המגנטית החדישה משנה את צורת חומרי ההזנה, על ידי שינוי המטען היוני שלהם, תוך הפיכת החומרים לבלתי נגישים לבקטריה. אם כן, הטיפול הנוזלי מהווה פתרון יעיל וארוך-טווח לבעיה הליגיונרית, יותר מאשר השימוש בחומרים ביולוגיים. הבקטריה מפתחת עמידות לחומרים הביולוגיים ועם הזמן יש לשפר את אותם כימיקלים, כדי למנוע התפרצות מחודשת של החיידק.

חברת "אקווה סופט", בראשות היזם הישראלי מאיר פיטוסי, פיתחה מערכות לטיהור מים, המבצעות טיהור ביו-היי-טק מגנטי, טכנולוגיה היוצרת קבוע ללא כל טיפול או עלויות - מים ממוגנטים, נקיים מחיידקים ומזהמים. מערכות טיהור מים הביתית מטפלת בכל מערכת המים הביתית או תעשיתית , והיא ללא כל החלפת סננים או עלויות תחזוקה נוספות, ועמידותה- לכל החיים. לתעשייה, בתי מלון, בתי אבות, בתי חולים, מפעלים ומקומות ציבוריים נוספים, החברה פיתחה מערכת טיהור מים גדולה יותר, המותקנת בכניסה הרשית של צנרת המים. לג'קוזי ולבריכות שחייה פרטיות וציבוריות מערכת טיהור מים מותקנת על צנרת המים החוזרים.

חברת "אקווה סופט" פיתחה את המסנן הטכנולוגי המתקדם ביותר בעולם , שאינו עושה שימוש באנרגיה בזבזנית או בכימיקלים, ומלחים מזהמים לטיפול באבנית. טיהור המים נעשה ע"י פעולת ביו-היי-טק מגנטי של המסנן ההופכת את המים למים ממוגנטים טהורים, המסייעים לבריאות המשתמש בתחומים רבים (הרזיה ודיאטה, שיער פגום, עור הגוף, מערכת כלי הדם, מערכת העיכול וכו').

 

הלקוחות שלנו מרוצים

"היה כדאי להשקיע במערכת מים חיים, המערכת מונעת הצטברות של אבנית
על הזכוכית במקלחת, מבטלת את טעם הכלור ומשפרת את טעם המים, מי מעיין טבעי "
פרופ' לינה בין דור כימאית,
מדענית וחוקרת מים, מומחית לגבישים מאוניברסיטת
ירושלים
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"פשוט מדהים!
אין יותר טעם וריח של
פלסטיק וכלור מהמים".
עו"ד ריצ'רד לוטי קניין רוחני,
סביון

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"המים ממש טעימים,
המים החיים משמשים בקליניקה לניקוי הגוף מרעלים".
ד"ר פנינה בר סלע -
התחדשות המרכז לבריאות
טבעית לניקוי הגוף והנפש
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"אין יותר טעם של כלור וריח לא נעים מהמים,
טעם הקפה והתה משובח ביותר".
קיבוץ שדה בוקר, חדר אוכל