There are no translations available.

!מחקר חדש מוכיח כי אבנית טובה לבריאות

אך גורמת נזק של מיליארדים לתעשיינים לחקלאים ולצרכנים

 

אבנית טובה לבריאות ! דעות מוטעות וטכנולוגיה ירוקה לטיפול באבנית וטיהור מים

'מים קשים' טובים לבריאות
כולנו מכירים את האבנית המצטברת על גופי החימום של הקומקום החשמלי, ומשתמשים בכל האמצעים על מנת למגר ולרדוף אותה עד חורמה. אבל, האם היא באמת כל כך מזיקה לנו?

מחקרים שנעשו בעולם בנושא זה העלו, כי באזורים בהם ישנם מים 'רכים' (ללא אבנית),- קיימת עליה של 10% במחלות לב, בלחץ הדם, במחלות האוסטופורזיס ובדילול העצם.
מסתבר אם כן, כי מים המכילים אבנית והמכונים 'מים קשים', לא רק שאינם מזיקים לבריאות, אלא חיוניים ביותר לתפקודו התקין של הגוף.

מחקרים אלו מזימים את הדעה הרווחת, כי מים אלו גורמים להתפתחותן של אבנים בכליות ובכיס המרה. לא רק זאת, למים אלו יתרונות כה רבים, עד שהנם עדיפים על מים מינראלים בבקבוקים!  נכון, המיליונים הרבים שמושקעים ביצירת התדמית של בקבוקי המים המינראלים הביאו אותנו לחשוב, כי מדובר במים 'בריאים', אך למעשה, מדובר במים עומדים, ובמלים אחרות - מים 'מתים'...

ובישראל? הבשורה המשמחת היא, שמי הברז בישראל הנם מים קשים עם אבנית, המכילים קלציום ומגנזיום, כשמים קשים ומסוננים ממי הברז, הם המומלצים ביותר כיום לשתייה ע"י כל סוגי הרופאים בעולם.

ויחד עם זאת...
נכון אמנם ש 'מים קשים' עשירים במינרלים וחשובים מאוד לבריאותינו, אבל כשמינרלים אלו מתגבשים לאבנית קשה, הם מזיקים לצנרת, לברזים, לגופי החימום ו...לכיסם של הצרכנים מכלל המגזרים – הפרטי, המוסדי, החקלאי, התעשייתי והממשלתי.

איך האבנית נוצרת? ובכן, יוני הסידן והמגנזיום במים, יוצרים תרכובות עם הקרבונטים ועם יוני הסולפט. תרכובות אלו בעלות מסיסות נמוכה במים חמים, ולכן שוקעות על דפנות הקומקומים, דודי החימום, מכונות הכביסה, מכונות לשטיפת הכלים ובצנרת המים הרגילה. המשקעים של תרכובות אלו מתגבשים על דפנות המכלים והצנרת ויוצרים אבנית קשה. אבנית זו גורמת לשיבושים במערכות אספקת המים, המתבטאים בהצרה של קוטר הצנרת בה המים זורמים, עד כדי סתימה של הצינור, והתהוות מוקדים להיווצרות קורוזיה. מסיבה זו נחשבת האבנית למזהם סביבתי.

בעיה נוספת נגרמת, מכך שהקשיות במים מקטינה את יעילות חומרי הניקוי (סבון ודטרגנטים) ומחייבת שימוש בכמויות מוגברות של חומרים אלו. ריכוך המים הקשים נעשה באופן ישיר ע"י הוספת מלח במכונות כביסה ושטיפת כלים (והוספת מלח לדטרגנטים באבקה), והן באופן עקיף בתקני ריכוך המבוססים על חילוף יונים. באופן זה קשיות המים מהווה גורם רציני ביצירת זיהום נוסף של מי התהום, עקב השימוש המוגבר במלחים לשם ריכוך המים הקשים.

יש לציין, כי מלבד הנזקים למכשירי החשמל ולצנרת, התגבשות המינרלים במים עלולה לגרום נזק לשיניים, להצטברות אבנית שן ולהתפתחות דלקות חניכיים.

נזקים של מיליארדי שקלים למשק
נזקי האבנית בישראל במגזר הפרטי בלבד, מוערכים בכ- 2 מליארד שקלים בשנה, אך הם כאין וכאפס לעומת הנזק שנגרם לתעשייה, לרשויות ולמוסדות, ובשל התפרצותה של מחלת הלגיונרים, גם לבתי החולים, כשנזקי האבנית למגזר הציבורי והמוסדי מוערכים בכמה מיליארדי שקלים בשנה!

האבנית היא למעשה חומר מבודד. כפועל יוצא מכך, אבנית המצטברת על ברזים, דודי שמש, דודי חשמל, קולטי שמש וגופי חימום שונים, גורמת לכך שאנו מחממים קודם את האבן במקום לחמם את המים. התוצאה היא כמובן השקעה מיותרת של כסף ואנרגיה לצריכת חשמל, סולר, דלק וגז (כ-12% יותר בצריכת אנרגיה).

 

זאת ועוד, הקפה הפוך למשל או אספרסו הקצר שאתם לא יכולים להתחיל את היום בלעדיהם (הציוד והטעם), מושפעים ביותר מאיכות המים. מסיבה זו מרבית בתי הקפה בארץ ובעולם, משתמשים במרככי מים על בסיס מלחים או מתקני חילוף יונים, המוסיפים מלח מידי יום ביומו באופן עצמאי. במלים אחרות  ניתן לומר שאנו מזמינים אמנם קפה הפוך, אבל מקבלים אותו בתוספת כימיקלים, המשפיעים על ערכו התזונתי, שלא לדבר על טעמו.

בדומה לכך גם המכבסות בבתי המלון, בתעשייה ובקיבוצים, משתמשות כמעט כולן במלחים לריכוך המים, כשהתוצאה היא שוב, שימוש בטכנולוגיה מזהמת ולא ידידותית בעליל.

אם כן, כפי שציינו בתחילה, האבנית חשובה אמנם לבריאות, אבל מאידך מזיקה מאד לתעשייה ומשפיע ישירות על החקלאות ( מיחזור המים בישראל הוא עם אחוז מלחים גבוה במיוחד המשפיע על הקרקע מאגרי המים והיבול) . כלומר, נחוצה מערכת, שמצד אחד נלחמת באבנית אך מצד שני שומרת על ערכם המינרלי של המים.

להכניס את הטבע לתוך מסנן...
כדור הארץ שלנו הולך ומזדהם, את זאת אנחנו כבר יודעים. אבל עוד לא אפסה התקווה והבשורה הטובה היא, שתוך זמן קצר עתיד לעבור כל משק סינון וטיהור המים מאבנית, ארסן, חיידקים ומזהמים אחרים, לעבודה בשיטות טכנולוגיות נטולות כימיקלים. מה שמבטיח, שכדורי סיליפוס (פוספטים ומלחים מזהמים), אנרגיה חיצונית או שחרור של אבץ למים לטיפול באבנית, עתידים לצאת מכלל שימוש ובהמשך אף מחוץ לחוק.

המגמה העולמית הגוברת להגנה על הסביבה מהשפעתם המרעילה של כימיקלים, יוצרת גידול בדרישה לשיטות חלופיות לטיהור מים וטיפול באבנית, ולטכנולוגיות ידידותיות לסביבה. המצאה בקנה מידה עולמי, שהינה פרי פיתוח ישראלי מבית 'אקווה סופט', עומדת לחולל מהפכה בשוק מטהרי המים העולמי, למגזר הפרטי התעשייתי והחקלאי.

בחברת 'אקווה סופט' הישראלית, פיתחו ערכת טיהור מים ביו טכנולוגית, "ירוקה" ונטולת כימיקלים, המדמה טיהור מים טבעי. במלים אחרות ניתן לומר, שהם פשוט הכניסו את הטבע לתוך מסנן.

הטכנולוגיה במסנן של 'אקווה סופט' - הדור הרביעי לטיהור מים וטיפול באבנית, מדמה זרימה של מאות אלפי נחלים הנשפכים לתוך נהרות ומפלי מים עצומים, והופכים את המים לעשירים במינראלים זמינים לגוף ומונעים אבנית שן ודלקות חניכיים. טכנולוגיה זו מאפשרת להזרים מים חיים לכל הברזים בבית למשך כל החיים, כשהיא פועלת ע"י ביו- מגנטים וקפיצים מיוחדים, היוצרים גלים מגנטים, תהודה ותדר מגנטי טבעי, וההופכים את המינראלים לזמינים בדיוק כמו בטבע!

גם אתם רוצים לשתות מי מפלים טריים ורעננים? כבר היום תוכלו להתחיל ליהנות ממערכת סינון וטיהור מים 'ירוקה' וידידותית לסביבה, מערכת מים חיים שאינה מחייבת החלפת סננים, אינה צורכת כל אנרגיה, ואינה עושה כל שימוש בכימיקלים.

כן, העתיד כבר כאן.יוסי  אייזיק –מנכ"ל     050-7230740

http://www.aqua-israel.com /
050-7230740

 

הלקוחות שלנו מרוצים

"היה כדאי להשקיע במערכת מים חיים, המערכת מונעת הצטברות של אבנית
על הזכוכית במקלחת, מבטלת את טעם הכלור ומשפרת את טעם המים, מי מעיין טבעי "
פרופ' לינה בין דור כימאית,
מדענית וחוקרת מים, מומחית לגבישים מאוניברסיטת
ירושלים
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"פשוט מדהים!
אין יותר טעם וריח של
פלסטיק וכלור מהמים".
עו"ד ריצ'רד לוטי קניין רוחני,
סביון

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"המים ממש טעימים,
המים החיים משמשים בקליניקה לניקוי הגוף מרעלים".
ד"ר פנינה בר סלע -
התחדשות המרכז לבריאות
טבעית לניקוי הגוף והנפש
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"אין יותר טעם של כלור וריח לא נעים מהמים,
טעם הקפה והתה משובח ביותר".
קיבוץ שדה בוקר, חדר אוכל